12.13.2010

ohnivý kůň

No nazdar!To jsou mi věci. Hlavně poslední věta - asi bych měla uklidit všechny sirky, nože a podobné věci ze svého dosahu :-)

Charakteristika znamení Kůň

Ten, jenž kráčí beze strachu.

Charakteristika: veselý, výmluvný, zábavný, nadaný, nelítostný, nezávislý, nepoddajný, popudlivý, reprezentativní, silný, vášnivý, oblíbený i dovedný.

Rada: Tvé záležitosti často upadají nejprve do zmatku a teprve pak dostávají konkrétní podobu.

Kůň bývá druhými oblíben. Je reprezentativní, má dobré vystupování, umí se oblékat. Patří k němu veselý charakter, je chytrý, vnímavý a někdy moc mluví. Umí vydělat peníze. Je talentovaný mnoha směry. Dokáže být sebevědomý a zná svou cenu. Do všeho, co se ho týká, vkládá maximum síly a vášně, výjimkou jsou občas služební povinnosti. Kůň má rád zábavu a touží být v centru dění. Kůň má krev, která dokáže často vřít, často vybuchuje, a proto také často ztrácí to, co získal.

Kůň v brzkém mládí opouští svou rodinu a začne žít sám za sebe. Pokud si vytvoří vlastní rodinu, stává se její hlavou, což mu samozřejmě vyhovuje. Kůň – muž není lhostejný k ženám, je schopen na všechno zapomenout, když jsou zasaženy jeho city. Kůň je ochráncem rodiny, pokud jím není, rodinné štěstí se bortí jako domeček z karet. Kvůli lásce může však hodit vše za hlavu. Jeho vášeň je tak velká, že zapomíná na ostatní.

Kůň je individualista, horlivý pracovník, obratný v zacházení s penězi, dobrý finančních. Naneštěstí se rychle pro něco nadchne, ale brzy ho nadšení opustí. Potřebuje být neustále středem pozornosti.

První a druhá fáze života Koně bývá nepokojná. V mládí může Kůň opustit rodinu, a to se neobejde bez potíží. V citové oblastí bývá jeho života také bouřlivý. Třetí, závěrečná etapa, probíhá často ve znamení klidu a míru. Jednou za 60 let se rodí Ohnivý Kůň. Tento kůň může mnohé příznivé vlohy proměnit v nepříznivé. Ohnivý je kůň i rok Ohnivého Koně. Ti, kteří se narodili v roce Ohnivého Koně, mají podobné vlastnosti jako Kůň, ovšem jejich vlastnosti jsou posílené– ať už pozitivně či negativně. Ohnivý kůň je zároveň pracovitější a obratnější, ale bývá i větší egoista. Jeho výrazný temperament se může ukázat, když se vášnivě zamiluje.

Mezi své nejbližší přátele přijímá Tygra, Psa a Ovci, se kterou překoná různé životní překážky. Rád se vídává s Drakem, Hadem, Opicí, Kohoutem, Vepřem a Koněm. Nemusí se stýkat a kamarádit s Krysou, Buvolem a Zajícem.
Jednou za šedesát let se objevuje rok Hi no e uma, což znamená Ohnivý Kůň. Podle legendy jsou lidé narození v těchto letech nebezpeční svému okolí (zakládají požár), ženy narozené v těchto letech zabíjejí prý své manžele.

No comments:

Post a Comment

Milé návštěvy, děkuji všem známým i neznámým za zastavení a komentáře.