12.31.2010

this is not

a New Year´s wish.
 This is just short hallo and my last catch of this year.
 My computer will be back in the end of the next week...
So see you in the year 2011

12.27.2010

I have

problems with my computer. It is not working at all. I hope all my work will not be lost...
See you soon, houpefully.

12.19.2010

Friday

was not only the day of closing doors, but also a day of gifts.
From the top
picture made by Helena Hošková gift from Lenka - an ex student, who became a good friend :-)
buttons made by students Lenka and Nikola
book from a colleague Jana 
 gorgeous plate and christmas tree from Petr
and last but not least - Mr.Mustache and prints from Camilla and Elisabeth  Studio Violet
THANK YOU ALL!!!

12.18.2010

yesterday

I close the door of the university for half of the year. 
It is time to close one door (although for a while) and open another. 
Maybe it is the time to buy a new bike? 


a new swimsuit?

or a new horse? 
or maybe I should buy all of it?
What would you suggest?


12.14.2010

together with

my silent friends, I´m watching the snowflakes dancing in the wind.
I would like to buy something here  P&C 
found via Mieke Willems

12.13.2010

ohnivý kůň

No nazdar!To jsou mi věci. Hlavně poslední věta - asi bych měla uklidit všechny sirky, nože a podobné věci ze svého dosahu :-)

Charakteristika znamení Kůň

Ten, jenž kráčí beze strachu.

Charakteristika: veselý, výmluvný, zábavný, nadaný, nelítostný, nezávislý, nepoddajný, popudlivý, reprezentativní, silný, vášnivý, oblíbený i dovedný.

Rada: Tvé záležitosti často upadají nejprve do zmatku a teprve pak dostávají konkrétní podobu.

Kůň bývá druhými oblíben. Je reprezentativní, má dobré vystupování, umí se oblékat. Patří k němu veselý charakter, je chytrý, vnímavý a někdy moc mluví. Umí vydělat peníze. Je talentovaný mnoha směry. Dokáže být sebevědomý a zná svou cenu. Do všeho, co se ho týká, vkládá maximum síly a vášně, výjimkou jsou občas služební povinnosti. Kůň má rád zábavu a touží být v centru dění. Kůň má krev, která dokáže často vřít, často vybuchuje, a proto také často ztrácí to, co získal.

Kůň v brzkém mládí opouští svou rodinu a začne žít sám za sebe. Pokud si vytvoří vlastní rodinu, stává se její hlavou, což mu samozřejmě vyhovuje. Kůň – muž není lhostejný k ženám, je schopen na všechno zapomenout, když jsou zasaženy jeho city. Kůň je ochráncem rodiny, pokud jím není, rodinné štěstí se bortí jako domeček z karet. Kvůli lásce může však hodit vše za hlavu. Jeho vášeň je tak velká, že zapomíná na ostatní.

Kůň je individualista, horlivý pracovník, obratný v zacházení s penězi, dobrý finančních. Naneštěstí se rychle pro něco nadchne, ale brzy ho nadšení opustí. Potřebuje být neustále středem pozornosti.

První a druhá fáze života Koně bývá nepokojná. V mládí může Kůň opustit rodinu, a to se neobejde bez potíží. V citové oblastí bývá jeho života také bouřlivý. Třetí, závěrečná etapa, probíhá často ve znamení klidu a míru. Jednou za 60 let se rodí Ohnivý Kůň. Tento kůň může mnohé příznivé vlohy proměnit v nepříznivé. Ohnivý je kůň i rok Ohnivého Koně. Ti, kteří se narodili v roce Ohnivého Koně, mají podobné vlastnosti jako Kůň, ovšem jejich vlastnosti jsou posílené– ať už pozitivně či negativně. Ohnivý kůň je zároveň pracovitější a obratnější, ale bývá i větší egoista. Jeho výrazný temperament se může ukázat, když se vášnivě zamiluje.

Mezi své nejbližší přátele přijímá Tygra, Psa a Ovci, se kterou překoná různé životní překážky. Rád se vídává s Drakem, Hadem, Opicí, Kohoutem, Vepřem a Koněm. Nemusí se stýkat a kamarádit s Krysou, Buvolem a Zajícem.
Jednou za šedesát let se objevuje rok Hi no e uma, což znamená Ohnivý Kůň. Podle legendy jsou lidé narození v těchto letech nebezpeční svému okolí (zakládají požár), ženy narozené v těchto letech zabíjejí prý své manžele.

little horses

 where are you going in this cold, sunny day?
fearless chocolate has a great packiging

12.12.2010

hooray

soon I will be like this women from
State Library of New South Wales collection's photostream

thanks these funny, little things I can continue with my swimming weekends

And here is the reason why to read in German
or just to watch the pictures...

12.11.2010

gifts


I have got from friends. Very nice and useful for my woek. Thank you boys and girl!

12.10.2010

things, things,

thigs around me... First a strong trio - good reason to look forward for the new year - new diary, new dictionary, new scetchbook.Second - prefect present for a man - knifes collector, and last - a treasure found on the bottom of my drawer.

soon

  I am going to leave this city, for a while. The place where I spent almost seven years, two days a week. I´m leaving with strange feelings. Will I miss the place? The people, the work? Who knows...