11.06.2014

For Czech readers - pro české návštěvy

Dnes naživo v Čajovně (bez čaje) a od zítřka v audioarchivu  


Věci z lesa, z papíru i vlny

Andrea Tachezy - ilustrace z knížky Něco ti povím, Johane (nakladatelství Běžíliška) - Foto: Andrea Tachezy
Andrea Tachezy - ilustrace z knížky Něco ti povím, Johane (nakladatelství Běžíliška)Foto: Andrea Tachezy
První čtvrtek v měsíci Čajovnu pravidelně věnujeme pěkným a funkčním věcem kolem nás a bavíme se s jejich tvůrci. V listopadu se vypravíme do dětského světa – pozveme do studia dvě autorky, které pro děti kreslí a šijí.
Je tvorba pro děti neustálou hrou a zábavou? Líbí se dětem to, co jejich vkusným rodičům? Jsou malé děti inspirací? A jak se daří skloubit kreativní tvorbu s péčí o vlastní ratolesti? Na to všechno se ve čtvrtek 6. listopadu zeptámeJany Kloučkové Kudrnové a Andrey Tachezy
Zvířata v pasti, autorské plakáty z dílny Jany Kudrnové Kloučkové - Foto: Jana Kudrnová Kloučková
Zvířata v pasti, autorské plakáty z dílny Jany Kudrnové KloučkovéFoto: Jana Kudrnová Kloučková
Jana Kloučková Kudrnová vystudovala v Ateliéru vizuální komunikace a grafického designu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Má dvě malé děti, žije u lesa nedaleko od Olomouce a živí se coby grafická designérka a ilustrátorka na volné noze. Navrhuje knižní obálky (například Himmlerova kuchařka, Argo) i potisky dětského oblečení (například pro českou značku Ice Ice Baby) a pod značkou Z lesa tvoří autorské plakáty nebo pohlednice. Z lesa se jmenuje i její blog, plný krásných fotek, zápisků ze života s dětmi a nápadů, které se rodí někde pod mechem a napadaným listím…. 
Andrea Tachezy vystudovala VŠUP, atelier filmové a televizní grafiky. Od ukončení studia se věnuje kresbě, grafice a ilustraci. Její kresby zdobí řadu dětských knížek, poslední dobou ilustruje často příběhy vycházející v novém nakladatelství Běžíliška. Pod značkou and…vyrábí vystřihovánky, papírové hračky a plyšové kamarády. 
Pořad: Čajovna  |  Stanice: ČRo VltavaČas vysílání: každý den 19:00 - 20:00  |  Délka pořadu: 60 minut  

 
D


1 comment:

 1. Jeeeeeeeeeeeee, tak to já se těším.

  Co budete říkat.
  Jaký má Jana hlas.
  A tak.

  Moje hvězdy!

  ReplyDelete

Milé návštěvy, děkuji všem známým i neznámým za zastavení a komentáře.