7.23.2016

dekorace nebo co?
Náš byt je plný věcí. Věcí, které máme rádi, které mají svou historii a které k nám patří. Pro mne to nejsou ani tak dekorace, jsou to kousky našeho života, dárky, nalezenci i koupě.   
Proto je pro mne nepochopitelný jev, který jsem nedávno zaznamenala na jednom z blogů. Prodej dekorací. Už se nehodí, je jiný trend, je potřeba obměnit interier.
Jak to máte vy? Dekorujete a zbavujete se, nebo se s věcmi sžíváte?


Decorations or parts of our lifes?

10 comments:

 1. Věcí, ke kterým nemám žádný vztah nebo se k nim pojí nějaké nepříjemné pocity, se snažím zbavovat. Nekupuju si dekorace, ale přátelé na celý život a pokud možno funkční, nemám ráda pracholapky a trendy, které nás tlačí nakupovat stále nové věci...
  U vás je to plné duší, krása :-)

  ReplyDelete
 2. Věcí, ke kterým nemám žádný vztah nebo se k nim pojí nějaké nepříjemné pocity, se snažím zbavovat. Nekupuju si dekorace, ale přátelé na celý život a pokud možno funkční, nemám ráda pracholapky a trendy, které nás tlačí nakupovat stále nové věci...
  U vás je to plné duší, krása :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lenko, přátelé na celý život jsou nej. Trendy jsou mi proti srsti, ale pracholapek mám asi poměrně dost :-)

   Delete
 3. Žádné dekorace, poklady jsou to. Mám toho plný dům, a přesto šmejdím po blešákách a kontejnerech.
  Ale nemám tak krásná vyřezávaná futra. Trendy mě spíš odpuzují, než že by mě zajímaly.
  A ten králíček s modrým okem!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lenko, i já šmejdím. Ale už se držím a nakupuji s rozmyslem. Moje sbírka medvědů je toho času na půdě v pytlech s naftalínem :-( . Byt je zařízený a Tomáš odmítá nábytek měnit, takže v tomhle směru mám utrum.

   Delete
  2. Jo Lenko a futra jsou sice krásně vyřezaná, jenže všechny dveře by potřebovaly nový nátěr. Jenže abych to dělala sama, na to není čas. A na profíka zase peníze :-)

   Delete
 4. Pro mě jsou to vzpomínky. Ale je pravda, že jsem se naučila mnohé drobnosti pouštět dál, protože jsem se mockrát stěhovala a bylo nutné zredukovat objem věcí. Je ale zajímavé, co se mi podařilo navzdory tomu uchovat... Máš to tam moc útulné, Andreo. Teď jsem si vzpoměla, že jsem kdysi, jako student, chodila uklízet v Praze domy a jednou jsi mi dokonce podepisovala do notýsku úklid. A jeden podpis jsem měla i od pana Pojara. Škoda, že jsem si ten notýsek nemohla nechat.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jééé, opravdu? A kde to bylo? Asi v Parléřce, ne? Tam jsem to měla moc ráda.
   Maruško i já se snažím občas zbavovat. Teď zrovna mám takový záchvat očisty. Ale některé věci prostě musím jen zabalit do krabic a uložit, protože prostě nejsem schopná se jich zbavit.

   Delete
 5. Vzpomínky, věci, které mám ráda pro ně samotné, mám doma. A pak spoustu zdobících věcí od dětí. Ty teda, až na pár stálic, obměňujeme, protože jinak bychom už neměli kde bydlet... :-)

  ReplyDelete
 6. Sběratelství to je diagnóza...Ale ty očistný záchvaty mívám taky,ale je to těžký.V některých případech.
  A jsem ráda,že v tom nejedu sama.

  ReplyDelete

Milé návštěvy, děkuji všem známým i neznámým za zastavení a komentáře.