10.02.2019

California dreamin'nikdy jsem toho ( bohužel ) moc nenacestovala. a pokud bych měla sestavit seznam míst, kam bych se chtěla podívat, Amerika by rozhodně neobsadila první místa. A tak jsem strávila 16 dní v Kalifornii a vrátila jsem se zamilovaná. 

Oceán, jeho vůně, vlny a zvuk! Nemusím se v moři koupat a proležet hodiny na sluníčku. Ale procházet se, poslouchat a nasávat vůně. Sbírat klacíky, kelp a kameny. Koukat na racky, na letící pelikány ( jsou strašně legrační ) a na šťastné běhající psy to za mne dělá šťastnou bytost.
Strávili jsme pár dní v San Francisku, pár dní ve stromodomku v Los Gatos, projeli jsme Yosemite national park, Death Valley, strávili pár nocí pod stanem a jednu v motelu v Nevadě ( filmy nelžou - automat na led na chodbě a kyblík na něj v koupelně, takže jsme tequilu nemuseli pít teplou ) a chviličku v Oaklandu. Viděla jsem kolibříka, veverky, kojoty, divokého koně a velryby. Jen ten medvěd a mýval mi chybí do sbírky. Viděla jsem krásné viktoriánské domy v SF a měla tu čest v jednom z nich bydlet. Viděla jsem přenádhernou, ohromující přírodu ale i chudobu a lidský úpadek nad kterým mi srdce svíralo. 
Potkala jsem nové přátele mezi lidmi i psy.
Viděla jsem toho hodně, oči se napásly a vrátila jsem se plná energie a chuti do práce. 
A přesně to jsem potřebovala.

 Yuba river - nejkrásnější a nejčistší řeka, jakou jsem kdy viděla a v jaké se koupala
 SFfuck the police 


Oakland

Colomna


Yosemite


 Death Valley

  
                 A celou cestu nás provázel Neil Young - Pocahontas

6 comments:

  1. ÁÁÁ - to je nádhera! Těším se na všechny historky, ani jednu nezapomeň!!!

    ReplyDelete
  2. moc hezky shrnuto a tobě to, And, moc přeju

    ReplyDelete
  3. Ach. Třikrát ach. Moc ti to přeju...

    ReplyDelete

Milé návštěvy, děkuji všem známým i neznámým za zastavení a komentáře.